Melita Gverkova a Marian Vida

Image

O autorovi:
Marian Vida (1949, Handlová)
Absolvent odborných súkromých štúdií. Žije a pôsobí striedavo v Banskej Štiavnici a Bratislave. Člen Umeleckej besedy Slovenska, Slovenskej výtvarnej únie, francúzskej asociácie – A7 – a talianskeho združenia umelcov domu Danteho Alighieriho. Má za sebou desiatky autorských výstav doma i v zahraničí. Jeho diela sú v galériách a v súkromných zbierkach v mnohých európskych krajinách, ale i v USA. Laureátom viacerých zahraničných cien. Publikácie: D.Tunberg and T.Tunberg: International Contemporary Masters IV.

Melita Gwerková (1956, Banská Štiavnica)
Absolventka Vedy o výtvarnom umení na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a súkromného výtvarného štúdia. Je členkou Umeleckej Besedy Slovenska, francúzskej asociácie A7 a talianskeho združenia umelcov domu Danteho Alighieriho vo Florencii. Má za sebou viacero výstav doma ako i v zahraničí. Jej diela sú v galériách a v súkromných zbierkach v mnohých európskych krajinách, ale i v USA. Laureátka viacerách zahraničných cien. Žije a pôsobí striedavo v Banskej Štiavnici a Bratislave. Publikácie: D.Tunberg and T.Tunberg: International Contemporary Masters IV; The House of Tate no. 15.

Výstavu organizovala , instalovala , koncepčne a autorsky pripravila Galéria u anjela v ramci "Otvorenia CD Gallery" Prešov
Galéria u anjela
Starý trh 53, Kežmarok
www.galeriauanjela.sk
galeriauanjela@gmail.com

Partner výstavy